In de derde week van september is de (al verwachte) plus-versie van de Raspberry Pi 500 op de markt verschenen, voor $200 (in NL voor circa € 215 euro).
Dat er een Pi 500 met SSD-slot zou komen was al bekend door de voorbereidingen hiervoor op de printplaat van de Pi 500, maar dat er een mechanisch toetsenbord met ledverlichting op zou zitten was een grote en aangename verrassing.

Raspberry Pi 500+ met ingebouwde SSD en vervangbare keycaps.
Volgens Raspberry Pi CEO Eben Upton is de Pi 500+ bedoeld als eerbetoon aan de ’toetsenbordcomputers’ uit zijn jeugd (BBC Micro, Sinclair Spectrum, Commodore 64).
SSD inside
De Pi 500+ wordt geleverd met een M.2 SSD van 256GB, kant en klaar gemonteerd en met Pi OS erop geïnstalleerd. Het M.2-slot is geschikt voor elk M.2-board tot en met 2280-formaat (dus 80mm lang). De toegang tot het M.2-slot is overigens niet erg handig, omdat je eerst het hele toetsenbord voorzichtig moet verwijderen. Een apart klepje aan de onderkant was niet mogelijk, omdat het slot (zoals alle andere componenten) bovenop de printplaat zit.
Gedetailleerde instructies voor het vervangen van SSD staan in de documentatie.

Illustraties uit de Raspberry Pi Documentatie over het openen van de Pi 500+ met behulp van de meegeleverde tool, en het vervangen van de SSD.
Over printplaat gesproken, wat komt er in de toekomst nog aan de linkerkant van het board, waar nog lege soldeerpads en openingen aangebracht zijn? Wellicht een POE-module (power over ethernet)? Overigens staat een real-time clock met batterij ook nog op het wensenlijstje van veel mensen.
16GB RAM
De Pi 500+ is standaard voorzien van maar liefst 16GB LPDDR4X-4267 SDRAM. Zoveel RAM is niet alleen prettig voor AI-experimenten, maar ook bij normaal gebruik, als je bijvoorbeeld veel tabs in je browser open hebt staan.
Mechanische toetsen

Pi 500+ keycaps vervangen.
Onder elke toets zit een Gateron KS-33 Blue switch (maar dan zilvergrijs van kleur). Individueel aanstuurbare RGB-leds onder elke toets verlichten de toetsen en ook de tekens op de toetsen. Het programmeerbare toetsenbord wordt aangestuurd door een RP2040-chip. De keycaps zijn makkelijk te vervangen met de meegeleverde tool om ze los te trekken. De switches zelf zijn op het board vastgesoldeerd.